4 strategie działania w realizacji celów biznesowych

4 strategie działania w realizacji celów biznesowych

Dowiedz się, jak przekroczyć etap pomysłu i osiągnąć swoje przedsiębiorcze cele, stosując te strategie.

Masz genialny pomysł, który ma potencjał zmienić wszystko. Wierzysz, że będzie przyciągał szeroką publiczność i jesteś nim pasjonująco zainteresowany. Jak więc zamienić swoją koncepcję w rzeczywistość? Wielu ludzi boryka się z tym problemem. Wielu ambitnych twórców firm boryka się z trudnościami w przekroczeniu etapu koncepcji i rozpoczęciu wdrażania swoich pomysłów.

Wyczerpywanie zasobów, lęk przed porażką, samodzielność, zwątpienie, odkładanie na później i paraliż analizy to tylko kilka z pułapek, w które wpadają. Czekają niecierpliwie na odpowiednią sytuację, okazję lub połączenie. Jednak doskonałość nie istnieje. Jedynym sposobem, aby uczynić swoją wizję rzeczywistością, jest włożenie w to dużo wysiłku, czerpanie nauki z błędów i kontynuowanie bez szukania doskonałości.

Oto kilka wskazówek, jak możesz pójść naprzód:

1. Zdefiniuj swoją wizję i swoje „dlaczego”

Zanim podejmiesz jakiekolwiek działania, musisz mieć jasną wizję tego, czego chcesz osiągnąć i dlaczego chcesz to osiągnąć. Aby skutecznie planować sukces, ważne jest zastosowanie metody SMART przy opracowywaniu swojej wizji. Oznacza to ustalanie konkretnych celów, które są mierzone w kontekście postępu osiąganego w czasie; osiągalne w rozsądny sposób; istotne pod względem wsparcia szerszych planów; i mające wyznaczone konkretne terminy.

Na przykład, zamiast tylko pragnąć przedsiębiorczego sukcesu, możesz dążyć do stworzenia rentownej platformy cyfrowej dla freelancerów poszukujących klientów do grudnia 2023 roku. Również silne „dlaczego” jest równie istotne: nie dąż do bogactwa za wszelką cenę. Zamiast tego, dopasuj aspiracje do osobistego znaczenia. Ustanawianie wspólnych marzeń, takich jak osiągnięcie niezależności finansowej, aby móc razem z rodziną odkrywać świat, dodaje sensu do rozproszonych dążeń.

2. Podziel swoje cele na zarządzalne kroki

Po ustaleniu wizji i „dlaczego” musisz podzielić cele na możliwe do wykonania kroki. Pomoże Ci to opracować skuteczny plan działania i uniknąć przeciążenia.

Zanim rozpoczniesz, określ główne punkty kontrolne lub etapy swojego projektu. Jeśli planujesz uruchomić platformę internetową, na przykład niektóre kamienie milowe mogą obejmować:

 • Zweryfikuj swoje założenia.
 • Stwórz minimalnie użyteczny produkt (MVP).
 • Wykorzystaj rzeczywistych użytkowników do testowania swojego MVP.
 • Wykorzystaj opinie do iteracji i ulepszania swojego produktu.
 • Wprowadź swoje produkty do klientów.
 • Rozszerz bazę użytkowników i dochody.

Następnie dla każdego kamienia milowego spisz konkretne zadania lub działania, które musisz wykonać. Na przykład, do zweryfikowania swojego pomysłu, niektóre zadania mogą obejmować:

 • Przeprowadzenie badań rynku.
 • Zdefiniowanie grupy docelowej.
 • Stworzenie propozycji wartości.
 • Zaprojektowanie strony docelowej.
 • Przeprowadzenie eksperymentu weryfikującego.

Wreszcie, uporządkuj zadania według pilności i ważności. Wykorzystaj narzędzia takie jak kalendarze, planery lub aplikacje do organizacji zadań i śledzenia postępów.

3. Podejmuj konsekwentne działania każdego dnia

Kluczem do osiągnięcia każdego celu jest podejmowanie konsekwentnych działań każdego dnia. Nawet jeśli masz tylko 15 minut dziennie, wykorzystaj je mądrze i produktywnie.

Nie czekaj na inspirację ani motywację. Zamiast tego, stwórz rutynę lub nawyk, który wspiera Twój cel. Na przykład, jeśli chcesz napisać książkę, ustal dzienny cel ilości słów i pisz każdego ranka przed sprawdzaniem poczty elektronicznej lub mediów społecznościowych.

Nie pozwól, aby perfekcjonizm lub strach przed porażką powstrzymały Cię przed podjęciem działań. Zamiast tego, zaakceptuj niedoskonałość i porażkę jako część procesu nauki. Na przykład, jeśli chcesz uruchomić podcast, nie martw się o posiadanie najlepszego sprzętu czy najbardziej dopracowany scenariusz. Po prostu nagrywaj swoją pierwszą audycję i publikuj ją online.

Nie porównuj się do innych ani nie daj się rozpraszać błyszczącym przedmiotom. Zamiast tego, skup się na własnej drodze i świętuj swoje sukcesy po drodze. Na przykład, jeśli chcesz zwiększyć swoją obecność w mediach społecznościowych, nie skupiaj się na liczbie polubień czy obserwujących innych. Regularnie publikuj wartościowe treści i autentycznie angażuj się z Twoją publicznością.

4. Szukaj opinii i wsparcia

Samotnicze podejście nie sprzyja powodzeniu w biznesowych przedsięwzięciach, bez względu na talent czy pomysł. Poprawa Twojego produktu czy usługi wymaga aktywnego uczestnictwa, opinii i wsparcia innych. Szukanie konstruktywnej informacji zwrotnej związanej z projektem na różnych etapach może okazać się przydatne — potencjalni klienci, obecni użytkownicy, mentorzy, eksperci i koledzy mogą odegrać w tym dużą rolę.

Szukaj wsparcia osób, które mogą Ci pomóc w różnych aspektach Twojego projektu: współzałożyciele, partnerzy, pracownicy, freelancerzy, konsultanci, trenerzy, inwestorzy itp. Deleguj zadania, które nie należą do Twoich głównych kompetencji lub które odbierają zbyt wiele czasu od Twoich głównych celów. Współpracuj z ludźmi, którzy podzielają Twoją wizję i wartości, i którzy mogą uzupełnić Twoje umiejętności i mocne strony.

Szukaj inspiracji u osób, które osiągnęły to, czego Ty pragniesz osiągnąć: wzorów do naśladowania, mentorów, bohaterów itp. Dowiedz się z ich historii, strategii, błędów i sukcesów. Jeśli to możliwe, skontaktuj się z nimi i poproś o poradę lub wsparcie. Podążaj za ich przykładem, ale także znajdź swój własny głos i styl.

Przekroczenie etapu pomysłu nie jest łatwe, ale jest możliwe, jeśli zastosujesz te strategie:

 • Zdefiniuj swoją wizję i swoje „dlaczego”
 • Podziel swoje cele na zarządzalne kroki
 • Podejmuj konsekwentne działania każdego dnia
 • Szukaj opinii i wsparcia

Pamiętaj: pomysły są tanie, ale wykonanie jest bezcenne. Nie pozwól, aby Twój pomysł umarł w Twojej głowie. Podjęj dzisiaj działanie i spraw, aby się zrealizował!

SubProfit. Filozofia sukcesu. Sekrety bogactwa. Strategie i techniki, które pomagają osiągnąć sukces. Klucz do osiągnięcia Twoich celów